Indeksi   Pershtypje   Mospranim  

Kėndi informativ Gjykata e Tiranės Sistemi gjyqėsor Programi i Transparences

Oraret e gjyqeve

Shorti

 

Mbi zhvillimin e gjykimeve te kerkesave per "leje votimi"


NJOFTIM MBI ANONIMIZIMIN E TE DHENAVE PERSONALE NE ARKIVEN ELEKTRONIKE .

Formularėt Elektronikė pėr Aplikimin nė Gjykatė

 

Orientimi nė gjykatė
Proēesi gjyqėsor civil zhvillohet nė pėrputhje me rregullat e pėrcaktuara
nė Kodin e Proēedurės Civile.
Ai fillon nė bazė tė investimit qė i bėhet Gjykatės nga njė person fizik ose juridik...
Tė gjitha vendimet e dhėna nga Gjykatat e Rretheve Gjyqėsore, mund tė
ankimohen nė Gjykatėn e Apelit...

Pėr pension ushqimor,Pėr vėrtetim fakti,Padi pėr zgjidhje martese,
Padi pėr pavlefshmėri tė veprimeve juridike...

 

Bashkėlidhur mund tė gjeni formatin e ri tė vertetimit pėr pagesėn e avokatėve mbrojtės kryesisht dhe psikologėve. Nė varėsi tė alternativės zgjidhni pozicionin tuaj dhe plotėsoni saktėsisht rubrikat bosh.

 

I njėjti formular plotėsohet nga ēdo palė apo person i thirrur nė gjykim, qoftė ky paditės, i paditur, i pandehur, pėrfaqėsues i tyre, dėshmitar, etj.

Urdhėri pėr  plotėsimin e formularit.

 

Faqja kryesore
|
Mirėsevini nė faqen e Gjykatės sė Rrethit Gjyqėsor Tiranė

Nė kuadrin e pėrmirėsimit tė shėrbimit administrativ dhe procedurial nė gjykatė, nė kuadrin e rritjes sė transparencės ndaj publikut dhe medias, informimit nė kohė dhe tė saktė tė qytetarėve me veprimtaritė e gjykatės, zyra pėr marrėdhėniet me publikun e mediat nė Gjykatėn e Shkallės sė Parė tė Tiranės ka ndėrtuar dhe mirėmban kėtė faqe. Tė dhėnat mbi ēėshtjet, qofshin ato civile apo penale gjenerohen nė kėtė faqe nė momentin qė krijohen gjatė veprimtarisė proceduriale  tė lidhur me ēėshtjen pėrkatėse.  

 

Video informuese pėr personat me aftėsi tė kufizuara

Dorėzimi i kėrkesė padisė

Si tė marrim njė vėrtetim

 

 

 

 


Rregullore

Rregullore pėr Hetimin Administrativ tė Sinjalizimit dhe Mbrojtjen e Konfidencialitetit nė Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Tiranė


RREGULLORE E BRENDSHME PĖR ORGANIZIMIN DHE FUNKSIONIMIN E GJYKATĖS SĖ RRETHIT GJYQĖSOR TIRANĖ


RREGULLORE "PĖR MARRĖDHĖNIEN E GJYKATĖS ME PUBLIKUN".


Me shume

Njoftime

Njoftim per shpallje konkurimi per vend te lire pune ne pozicionin Specialist IT - Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane


Per shpallje procedure per vend te lire pune ne pozicionin Punonjes Gjykate (Ftues) - Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane


Shpallje per pozicionin vakant arkivist me kontrate te perkohshme - Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane


Me shume

Kėshilli i Gjykatės

Vendim Nr. 153/1, datė 16.12.2022 "Mbi ndėrprerjen e shortit pėr muajin dhjetor 2022" - Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane


Vendimi Nr. 153, datė 15.07.2022 "Mbi ndėrprerjen e shortit pėr muajin gusht 2022" - Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane


Vendimi Nr. 104, datė 17.05.2022 tė Kėshillit tė Gjykatės "Mbi njė ndryshim tė Vendimit Nr. 47/4, datė 24.04.2020 "Mbi pėrcaktimin e rregullave dhe praktikave tė duhura pėr kufizimin e pėrhapjes sė infeksionit Covid 19, gjatė zhvillimit tė veprimtarisė


Me shume

Njoftimi me Afishim Publik

Njoftim me afishim publik drejtuar Z. Yasin Ahmitti


Njoftim me afishim publik drejtuar Z. Mouhamad Marzoki


Njoftim me afishim publik drejtuar Z. Ėissam Oumina


Me shume

Njoftime

Regjistrimi si person juridik te Shoqata “Dhoma e Tregtise Balkan –Afrikan”


Kisha Katolike Shtepia Rregulltaree Kongregates “Motrat e Bariut te Mire”


VENDIM "PĖR PĖRFUNDIMIN E PROCEDURĖS SĖ FALIMENTIMIT TĖ SHOQĖRISĖ “BRUM” SHPK , SHOQĖRI NĖ PROCEDURĖ FALIMENTIMI”


Me shume
Jam i interesuar pėr:
 
--------------------------------------------------------------------------

  

Faqe me Interes